ANTIK LEO > OPEN SPACE

OPEN SPACE


OPEN meeting SPACE

Podujatia OPEN SPACE, ktoré sa už desaťročia konajú v duchu technológie Američana Harrisona Owena, sa zameriavajú na moderovanie aktivít spojených so spracovaním rôznych tém vo veľmi veľkých skupinách.

OPEN SPACE je však aj OTVORENÝ PRIESTOR v zmysle skutočného trojrozmerného priestoru, ale zároveň aj priestor, ktorý je OTVORENÝ v tom najširšom slova zmysle.

Ten náš OPEN SPACE je malý priestor, cca. 80 m2 plochy zrenovovaného rodinného domu na Pluhovej ulici 25 v Bratislave (asi 300 m od Polus City Centra), do ktorého sa nezmestí toľko ľudí ako plánujú podujatia pána Owena. Náš OPEN SPACE je však otvorený vo všetkých súvislostiach: spája minulosť s tým najmodernejším, čo dnešok prináša a zároveň má ambíciu stať sa priestorom, v ktorom sa ľudia stretávajú, aby riešili témy, ktoré sú pre nich dôležité. Aby sa v rámci seminárov, workshopov alebo koučingu, v niekoľkých jazykoch, naučili niečo nové, aby nezabudli na to „staré“, ale dobré, aby odovzdali druhým svoje skúsenosti a možno aj niečo z toho, čo sa oni naučili. Aby strávili spoločne príjemné chvíle v rámci teambildingu, ale hlavne aby to všetko robili v príjemne netradičnom prostredí zmodernizovaného, takmer storočného, domu pri šálke kávy alebo čaju. Otvorenú atmosféru nášho priestoru dotvára pôvodný starožitný nábytok z nášho regiónu v kombinácii s maľbami Adelia Sarro - súčasného maliara z ďalekej Brazílie a ďalších umelcov o. i. z južnej Ameriky.


Náš SPACE je

OPEN a náš SPACE je meeting SPACE.


Možno je čas na zmenu ... a najmä zmenu prostredia.

Naše priestory, do ktorých Vás pozývame a ktoré Vám ponúkame na usporiadanie meetingu, semináru, workshopu školenia alebo stretnutia s kolegami, majú priamy kontakt s vonkajším prostredím – cez okná vidieť na ulicu, do predzáhradky, alebo do záhrady na vinič a zakvitnuté rastliny (v zime na možno zasnežené krmítko, ktoré bez prestávky obletujú stále hladné vtáčiky). A cez okná sa dá aj podľa potreby bez problémov vyvetrať. Klimatizáciu v lete nahrádza príjemne chladivé murivo takmer storočného zrekonštruovaného domu. Nábytok nie je v monotónne nevýrazných tónoch bielej a sivej až čiernej – miestnosti sú funkčne zariadené zreštaurovaným starožitným nábytkom, ktorý vyžaruje pokoj a dokresľuje netradičnosť prostredia. Stoličky sa nedajú stohovať a nie sú ani z plastu, ale sú príjemné a dajú sa usporiadať podľa požiadaviek ku stolom, ale aj bez nich voľne v priestore.

Mysleli sme aj na fajčiarov. Neponúkame im vyhradený priestor, do ktorého sa zatvoria, aby vdychovali ešte aj dym, ktorý nestihne vyvetrať vzduchotechnika. Ponúkame im príjemný pobyt v záhrade, na dobrom vzduchu, pod stromom, možno pri jazierku s rybičkami, v príjemnej debate s kolegami, ktorí sa v otvorenom priestore nemusia obávať pasívneho fajčenia.

Napriek desaťročiam čias minulých, ktoré reprezentuje náš nábytok, je v našich priestoroch plne zastúpená moderná doba. Naše priestory umožňujú použitie modernej techniky (beamer, wifi a pod.) a máme aj úplne moderný kávovar. V kontraste s nábytkom prezentujeme aj tvorbu súčasného maliara Adelia Sarro z Brazílie a súčasných výtvarníkov z južnej Ameriky.

Vyskúšajte takúto radikálnu zmenu prostredia a nechajte na seba pôsobiť  atmosféru nábytkových kusov a predmetov, ktoré „robili spoločnosť“ generáciám pred nami. Možno práve toto prepojenie s minulosťou spríjemní a podporí našu tvorivosť a vznik nových ideí.